Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 51

Wątek: Czy ktos kupował sprzet jakikolwiek prze eglpbal central? Czy to wiarygodna firma?

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Mieszka w
    Poznań
    Siła reputacji
    155
    Moja galeria
    Sprzęt naprawisz bez problemu, jeśli będziesz miał dowód zakupu w polskim sklepie. To jedyny wymóg. W warunkach gwarancji nie ma nigdzie informacji o pochodzeniu towaru i że musisz weryfikować, skąd polski sklep bierze towar.
    www.epicure.pl | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | daj lajka

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Siła reputacji
    121
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Sprzęt naprawisz bez problemu, jeśli będziesz miał dowód zakupu w polskim sklepie. To jedyny wymóg. W warunkach gwarancji nie ma nigdzie informacji o pochodzeniu towaru i że musisz weryfikować, skąd polski sklep bierze towar.
    Przemek Jakubczyk pisał na fb, że Olympus Europa nie naprawi sprzętu, jeżeli pochodzi nie z europejskiej dystrybucji. Możesz co najwyżej liczyć na rękojmię, albo gwarancję sprzedawcy.
    Nie wydaje mi się jednak, żeby nasze sklepy kupowały od Chińczyków, bo taki eglobal omija VAT, stąd takie ceny, a już nasz sklep nie pozwoliłby sobie na kupno od Chińczykow bez opłacenia VATu.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

| OlyJedi
    Mieszka w
    Wawa
    Siła reputacji
    171
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez luc4s Zobacz posta
    ... eglobal omija VAT...
    W jaki sposób?
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.

Mieszka w
    Poznań
    Siła reputacji
    155
    Moja galeria
    Przemek Jakubczyk pisał na fb, że Olympus Europa nie naprawi sprzętu, jeżeli pochodzi nie z europejskiej dystrybucji. Możesz co najwyżej liczyć na rękojmię, albo gwarancję sprzedawcy.
    Nie wydaje mi się jednak, żeby nasze sklepy kupowały od Chińczyków, bo taki eglobal omija VAT, stąd takie ceny, a już nasz sklep nie pozwoliłby sobie na kupno od Chińczykow bez opłacenia VATu.
    Naprawi, naprawi... Warunki gwarancji go do tego zmuszają. Nie ma w nich nowy o żadnej dystrybucji.

A Przemek, no cóż... Co ma napisać? Przecież w jego interesie leży, żeby kupować sprzęt z polskiej dystrybucji.

Oczywiście dotyczy to sytuacji, kiedy towar był zakupiony w polskim sklepie.
    Ostatnio edytowane przez Iwo ; 12.10.17 o 19:46 Powód: Klejenie postów

| OlyJedi Awatar Mcarto
    Mieszka w
    Irlandia
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    E tam cyrk, zakładasz spór na paypalu, Tomtop to zlewa i cala kasa wraca. Mam w ten sposób za darmo Mavica
    Mnie podobnie wpadło Xduoo X3 za free ale obsługa tylko kombinuje aby orżnąć klienta...
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

Mieszka w
    Śląsk
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria
    Każdy ma swój rozum

Nie dla każdego gwarancja jest czymś istotnym, jeżeli cena jest konkurencyjna.

Kupując swego czasu OMD EM5 mk2 na valuebasket wychodził on swego czasu 1,7k mniej niż najtańszy w Europie. Używek wówczas było mało albo trzymały cenę.
    Stwierdziłem, że wolę kupić w Azji, w cenie lepszej niż używki w PL. Sprzęt zachowuje się OK, numer seryjny przyjęty na stronie olympusa - żadnych problemów.

Nie obawiałem się przelać odkładane pieniądze do chińczyka bo korzystałem z PayPal. Do chwili, gdy dany sklep ma opinie negatywne w stylu :"skandal bo czekałem na przesyłkę 3 tygodnie" lub "straciłem pieniądze bo przelałem przelewem, sklep zlikwidowali a sprzętu brak" a z drugiej strony ceny są atrakcyjne, i jest możliwość płatności PayPal'em to ja się takich zakupów nie obawiam.

Ale zdaję sobie sprawę, że dla części obsługa jest dość istotna i lepiej się sypia wiedząc, że gdy jutro migawka się zatnie to za tydzień będę miał to naprawione - i to też jest ok.
    Kwestia wyliczeń za i przeciw.

To trochę też jak z zegarkami (w które ostatnio tak wdepnąłem, że aż sam jestem w szoku). Część osób kupuje szwajcara, razem z otoczką, ze spotkaniem się w salonie, pogadaniem o zegarkach z zaprzyjaźnionym dystrybutorem na PL i wypiciem kawy, a druga część kupuje w stanach za 50% ceny i też jest szczęśliwa. Potem jedna i druga strona obrzuca się komentarzami jaki to błąd popełniła

Nie idźmy tą drogą
    Coś o mnie
    OMD EM5mkII +60mm f2.8 macro + 75mm f1.8 + 12-40mm f2.8 + 40-150mm f2.8 + MC-14 +Nissin i40 + Peak Design the Everyday Messager Bag

| OlyJedi Awatar viruuss
    Mieszka w
    Gdańsk
    Siła reputacji
    109
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez denver47 Zobacz posta
    . Sprzęt zachowuje się OK, numer seryjny przyjęty na stronie olympusa - żadnych problemów.
    jakie ma to powiązanie z gw lub jej brakiem na terenie PL ?
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

Mieszka w
    Śląsk
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    jakie ma to powiązanie z gw lub jej brakiem na terenie PL ?
    Oki przeczytałem tylko temat o sklepie.. autor chce gwarancji - czyli mój wpis niech traktuje jako nieistotny, jeżeli gwarancja to dla Niego podstawa
    Coś o mnie
    OMD EM5mkII +60mm f2.8 macro + 75mm f1.8 + 12-40mm f2.8 + 40-150mm f2.8 + MC-14 +Nissin i40 + Peak Design the Everyday Messager Bag

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Siła reputacji
    121
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Oczywiście dotyczy to sytuacji, kiedy towar był zakupiony w polskim sklepie.
    Ale do azjatyckiej dystrybucji masz inną kartę gwarancyjną. Mam jeden obiektyw kupiony w Kuala Lumpur (osobiście).
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

Mieszka w
    Poznań
    Siła reputacji
    155
    Moja galeria
    Karta gwarancyjna nie jest do niczego potrzebna. Jedynym wymogiem jest posiadanie dowodu zakupu w polskim sklepie. Zresztą wystarczy iść na zaplecze sklepu, a tam mają całą szafę przeróżnych kart gwarancyjnych.